filmy

O mnie

Moje zdjęcie
Orzesze, Śląsk, Poland
Życie jest cudowną drogą,której piękna nie może przysłonić nawet największa klęska.Cudowność tej drogi wynika z tego,że krzyżuje się ona z innymi. Innymi drogami innych ludzi.Dlatego najpiękniejsze są te skrzyżowania...Jestem psychologiem ,stypendystką ZUS-u , ale nadal aktywną zawodowo.Kocham podróże,podczas których najbardziej fascynują mnie inni ludzie. Moja muzyczna fascynacja od zawsze -Ewa Demarczyk, Cesaria Evora, bez nich byłabym innym człowiekiem. Fotografuję kapliczki, gdziekolwiek jestem...święci, tradycja, splatana z przyrodą , to też moje widzenie świata. Nie martwię się czasem, albowiem - jak pisała Agnieszka Osiecka - młodość może nas jeszcze dopaść, jak katar kataryniarzy a mnie dopadła w dobrym momencie, dlatego wciąż mi się wydaje ,że jeszcze wszystko przede mną...

sobota, 20 października 2012

Benitses Korfu -Sea Museum

Muzeum Muszli w Benitses znajduje się przy północnym wylocie głównej drogi prowadzącej ze stolicy wyspy -Kerkiry na południe wyspy.Jest jednym z nielicznym w całej Grecji a z pewnością jednym z najbardziej okazałych w Europie.Mieści się w prywatnym domu , należącym do podróżnika i jego rodziny.


Kilka tysięcy eksponowanych muszli wraz z wypchanymi rybami i podwodnymi trofeami w rodzaju korali, szkieletów, skamielin i gąbek stanowi prywatną kolekcje podróżnika i nurka , pana Napoleona Sagiasa.który od 1970 roku przebywał na emigracji w Australii.Do kraju, czyli na wyspę Korfu powrócił w 1989 r.
Przez 20 lat Napoleon podróżował po całym Oceanie Indyjskim i Pacyfiku.
Więcej niż połowa okazów została zdobyta osobiście przez podróżnika.Piranie, rekiny, niewiarygodnych kształtów ryby robią wrażenie na zwiedzających to niezwykłe miejsce. 
W celu powiększenia zdjęcia, wystarczy "kliknąć" na nie :)
rekin cytrynowy
jeże morskie


ryby smoki
Zainteresowanych dalszą podróżą proszę o "zjechanie" myszką na sam dół, po lewej stronie informacja "nowszy post", w którym opisałam dalsze wędrowanie po wyspie-spacerkiem po Benitses.

1 komentarz:

  1. Ależ cudowne zdjęcia! I tyle wspomnień dla mnie:)
    Też tam byłam, na mojej ukochanej greckiej wyspie Korfu i w tym muzeum. Wspominam ten czas cudownie i chciałabym jeszcze kiedyś tam wrócić:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Będzie mi miło przeczytać Twoją opinię w temacie publikowanego postu.. Możesz to zrobić jako osoba zalogowana lub wybierając z rozwijanej listy opcję ANONIMOWY