filmy

O mnie

Moje zdjęcie
Orzesze, Śląsk, Poland
Życie jest cudowną drogą,której piękna nie może przysłonić nawet największa klęska.Cudowność tej drogi wynika z tego,że krzyżuje się ona z innymi. Innymi drogami innych ludzi.Dlatego najpiękniejsze są te skrzyżowania...Jestem psychologiem ,stypendystką ZUS-u , ale nadal aktywną zawodowo.Kocham podróże,podczas których najbardziej fascynują mnie inni ludzie. Moja muzyczna fascynacja od zawsze -Ewa Demarczyk, Cesaria Evora, bez nich byłabym innym człowiekiem. Fotografuję kapliczki, gdziekolwiek jestem...święci, tradycja, splatana z przyrodą , to też moje widzenie świata. Nie martwię się czasem, albowiem - jak pisała Agnieszka Osiecka - młodość może nas jeszcze dopaść, jak katar kataryniarzy a mnie dopadła w dobrym momencie, dlatego wciąż mi się wydaje ,że jeszcze wszystko przede mną...

niedziela, 2 listopada 2014

Dzień zaduszny...Nie ma gorszego nieszczęścia jak umierać w samotności.


Od 17 lat noszę ból po stracie mamy.Nie chce minąć.Mimo starań. Największy jest wtedy, gdy odchodzą ludzie. Dlatego staram się nie bać okazywania miłości tym, którzy pozostali.Wciąż uczę się tego.Wiem, że wszystko ma swój koniec, ale nie miłość.Dlatego jeśli kiedyś odejdę , chciałabym,aby nie myślano o mnie z żalem.Ot, wyszłam  z domu na trochę dłużej.Bliscy memu sercu..Wstawcie gałązkę kwiatu do wazonu  Tak myślcie o mnie , bo nadal chcę być i wędrować w Waszych wspomnieniach. 

Tych, którzy są blisko, bliżej czy nawet trochę dalej, niż tego pragnę , otulam sercem i myślami.Nauczyłam cieszyć się szczęściem innych, choć było to trudne.Zołza przecież jestem.Uczę się też zapominać rzeczy niemiłe, nie chowam  już urazy.Mało we mnie złości. Teraz. Złości mnie tylko to , że już wiele rzeczy nie potrafię i nie zdążę się nauczyć, bo jestem coraz starsza i pomału rozpadam się na kawałki.

Mój imiennik Gab­riel García Márquez.
Często zaglądam do jego "złotych myśli".Moje ulubione na dzisiejszy dzien.
-Nie ma gorszego nieszczęścia jak umierać w samotności.
-Ludzie, których kocha­my, po­win­ni od­chodzić ra­zem ze swoimi rzeczami
-Nie biegnij za szybko przez życie bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy
-Jedynym bólem, jaki przeraża mnie w śmierci, jest to, że można umrzeć nie z miłości.
-Człowiek nie należy do żadnej ziemi, póki nie ma w niej nikogo ze swych zmarłych.
-Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

-Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło Ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie.