filmy

O mnie

Moje zdjęcie
Orzesze, Śląsk, Poland
Życie jest cudowną drogą,której piękna nie może przysłonić nawet największa klęska.Cudowność tej drogi wynika z tego,że krzyżuje się ona z innymi. Innymi drogami innych ludzi.Dlatego najpiękniejsze są te skrzyżowania...Jestem psychologiem ,stypendystką ZUS-u , ale nadal aktywną zawodowo.Kocham podróże,podczas których najbardziej fascynują mnie inni ludzie. Moja muzyczna fascynacja od zawsze -Ewa Demarczyk, Cesaria Evora, bez nich byłabym innym człowiekiem. Fotografuję kapliczki, gdziekolwiek jestem...święci, tradycja, splatana z przyrodą , to też moje widzenie świata. Nie martwię się czasem, albowiem - jak pisała Agnieszka Osiecka - młodość może nas jeszcze dopaść, jak katar kataryniarzy a mnie dopadła w dobrym momencie, dlatego wciąż mi się wydaje ,że jeszcze wszystko przede mną...

niedziela, 6 września 2015

Skopelos cz.2.Spacerkiem po chorze.

(klik w napis)Kontynuacja postu cz.1
To już kolejna odsłona miasteczka, które uniknęło, podobnie jak cała wyspa, trzęsienia ziemi i  hitlerowskich represji.Dachy pokryte łupkami,drewniane balkony, ręcznie malowane szyldy i brukowane ulice to jest to , co rzuca się w oczy najbardziej.Tłumów jak widać nie ma i choć pogoda sprzyja spacerom, większość turystów okupuje plaże.Plaż na wyspie znacznie mniej aniżeli na sąsiedniej Skiatos czy Alonissos.Za to są wyjątkowej urody ze świetnym zapleczem kulinarnym.O plażach  będzie następnym razem :)
klik w linka cz.3
prezentacja własna :) ze zdjęć wspólnych babci i wnuczki, prawie  ;) trzynastoletniej Pulinki.
.

.

..

..

.

.


klik w linka
prezentacja własna :)cz.4


.


.

Warto byłoby tu wstąpić , gdyby było otwarte.To  Muzeum Folkloru  Skopelos. Mieści się ono w odrestaurowanym dworze z ubiegłego wieku. Wśród zbiorów znajdują się tutaj eksponaty sztuki ludowej i rzemiosła, sprzęt gospodarstwa domowego oraz tradycyjne stroje ludowe.
 Muzeum czynne : Pon-Sob 10-14 i 19-22. Bilet wstępu  3 €.
Taverna Gorgones, ulubiona Pierce Brosnana , 
w czasie gdy na wyspie kręcono film "Mamma mia " z jego udziałem.
Obiecałyśmy sobie wrócić tu wieczorem, niestety wybrałyśmy wieczorek pożegnalny w hotelu a nazajutrz  wracałyśmy do domu.
Może kiedyś wróci tu moja wnuczka...

.
autor filmu