filmy

O mnie

Moje zdjęcie
Orzesze, Śląsk, Poland
Życie jest cudowną drogą,której piękna nie może przysłonić nawet największa klęska.Cudowność tej drogi wynika z tego,że krzyżuje się ona z innymi. Innymi drogami innych ludzi.Dlatego najpiękniejsze są te skrzyżowania...Jestem psychologiem ,stypendystką ZUS-u , ale nadal aktywną zawodowo.Kocham podróże,podczas których najbardziej fascynują mnie inni ludzie. Moja muzyczna fascynacja od zawsze -Ewa Demarczyk, Cesaria Evora, bez nich byłabym innym człowiekiem. Fotografuję kapliczki, gdziekolwiek jestem...święci, tradycja, splatana z przyrodą , to też moje widzenie świata. Nie martwię się czasem, albowiem - jak pisała Agnieszka Osiecka - młodość może nas jeszcze dopaść, jak katar kataryniarzy a mnie dopadła w dobrym momencie, dlatego wciąż mi się wydaje ,że jeszcze wszystko przede mną...

wtorek, 2 października 2012

Korfu-zielona wyspa

Czwartego września w słoneczny na Górnym Śląsku wtorek, wyruszamy po kolejną grecką przygodę.W tym roku miało być "na bogato".***** hotel, wygrzewanie emeryckich kości przy hotelowym basenie, " ol kluziwy" a wyszło jak zwykle.Tym razem wybór padł na zieloną , górzystą wyspę.
Korfu rozciąga się na długości 56 km i szerokości zaledwie 28
Położona na morzu Jońskim, leży blisko półwyspu bałkańskiego a od wybrzeży Albanii w najwęższym miejscu cieśniny  dzieli ją zaledwie 2,5 km.Jej kształt przypomina wydłużony sierp.
W celu powiększenia zdjęcia, wystarczy "kliknąć" na nie :)
Biuro podróży Alfa Star, zakup przez internet, opcja dwa tygodnie z Hb.Lot z Pyrzowic na Korfu trwał zaledwie dwie godziny.Wylatujemy w idealnym czasie 10,15.

Pozostałe byłoby też idealne , gdyby nie bałagan panujący w samolocie.Czarter  przyleciał bowiem do Katowic z Warszawy.W samolocie turyści  z Warszawy , którzy również lecieli na Korfu,pozamieniali się tuż po przylocie do Katowic miejscami, oczywiście wybierając te przy oknie.Pasażerowie z   Katowic  nie mogli usiąść na swoich miejscach,były już zajęte a stewardesa kazała nam się "doczepić  " do pozostałych wolnych miejsc.
Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca, totalny bałagan i zamieszanie.Wsiadły bowiem rodziny z dziećmi, które to ,logiczne,chciały siedzieć obok siebie.Tylko dzięki uprzejmości pani, która z córką Moniką leciała na Korfu  po raz kolejny i udostępniłami miejsce przy oknie, mogłam robić zdjęcia i podziwiać widoki.Mąż nie miał tego szczęścia.Jeszcze w Polsce

by za chwil kilka podziwiać takie widoki.Tu już Korfu,
 najbardziej zielona z greckich wysp.


w dole port w Benitses .Miasteczko położone 3 km od Tsaki, miejsca naszej kanikuły.
Lot bez zakłóceń . Dwie godziny minęły błyskawicznie.13,15 czasu miejscowego podchodzimy do  lądowania .Trzy kilometry od  Kerkiry  stolicy wyspy, w regionie Kanoni -lotnisko.Jedyne na wyspie, jeśli nie liczyć lądowiska dla wodnopłatów w zatoce Gouvia. Lotnisko  przyjęło nazwę Ioanissa Kapodistriasa ,greckiego dyplomaty i pierwszego w historii zarządcy wyspy.Lotnisko powstało w 1937 r.a w 1972 stało się regularnym portem pasażerskim.Podczas II wojny światowej, lotnisko było bazą wojskową, którą wykorzystywali zarówno Niemcy jak i Włosi.Pierwszym komercyjnym lotem na trasie Ateny -Korfu, był lot w 1937 roku, samolotem AME z zaledwie siedmioma pasażerami na pokładzie.Zaś pierwszy międzynarodowy lot odbył się w 1965 r.Pas startowy lotniska położony na sztucznie usypanej grobli, w głębokiej zatoce,przeciętej tamą.Właściwie  lotnisko to tylko pas startowy i płytapostojowa.Samoloty są zmuszone kołować  po jedynym pasie , by zawrócić na południowym krańcu pasa.
   po lewej stronie pas lotniska
Ostatnie pstryk przed wylądowaniem.
Na lotnisku zdecydowanie przeważa ruch charterowy, całodobowy.Najwięcej lotów odbywa się w dni robocze, by w weekendy mieszkańcy i turyści mogli odpocząć.
nasz samolot


W trakcie pobytu na wyspie mieliśmy wielokrotnie możliwość obserwowania lądującego tuż nad głową samolotu.Widok i przeżycie niezwykłe.
Zainteresowanych dalszą podróżą proszę o "zjechanie" myszką na sam dół, po lewej stronie informacja "nowszy post", w którym opisałam dalsze wędrowanie po wyspie.

1 komentarz:

  1. warto się wybrać, zachęcony opisem , może jeszcze w tym roku?
    Tadeusz

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Będzie mi miło przeczytać Twoją opinię w temacie publikowanego postu.. Możesz to zrobić jako osoba zalogowana lub wybierając z rozwijanej listy opcję ANONIMOWY