filmy

O mnie

Moje zdjęcie
Orzesze, Śląsk, Poland
Życie jest cudowną drogą,której piękna nie może przysłonić nawet największa klęska.Cudowność tej drogi wynika z tego,że krzyżuje się ona z innymi. Innymi drogami innych ludzi.Dlatego najpiękniejsze są te skrzyżowania...Jestem psychologiem ,stypendystką ZUS-u , ale nadal aktywną zawodowo.Kocham podróże,podczas których najbardziej fascynują mnie inni ludzie. Moja muzyczna fascynacja od zawsze -Ewa Demarczyk, Cesaria Evora, bez nich byłabym innym człowiekiem. Fotografuję kapliczki, gdziekolwiek jestem...święci, tradycja, splatana z przyrodą , to też moje widzenie świata. Nie martwię się czasem, albowiem - jak pisała Agnieszka Osiecka - młodość może nas jeszcze dopaść, jak katar kataryniarzy a mnie dopadła w dobrym momencie, dlatego wciąż mi się wydaje ,że jeszcze wszystko przede mną...

środa, 29 maja 2013

Silnowo i Piława

Silnowo -to wieś na Pojezierzu Drawskim przy szosie i linii kolejowej Szczecinek — Czaplinek, w odległości 28 km od Szczecinka nad jeziorem Pile.
W latach 1973-94 Silnowo było wsią gminną.Miejscowość leży w strefie chronionego krajobrazu, na szlaku turystycznym „Wzniesień Moreny Czołowej” prowadzącym z Białego Boru do Drawska.
Miejscowość liczy około 350 mieszkańców.
W roku 1965 odkryto tu skarb kultury łużyckiej.

Trzy dni spędził tu , będąc na szkoleniu  w (klik w napis)  Domku  nad jeziore mój mąż . A, że aparat zawsze przy sobie, więc w wolnych chwilach  kilka zdjęć z Silnowa i pobliskiej Piławy.
(klik w napis)  Dom nad jeziorem zdobył I miejsce w konkursie na najlepszego usługodawcę w branży turystycznej na Pojezierzu Drawskim.Warto tu przyjechać również dla walorów krajobrazu.Zdrowe i grzybne lasy, piękne i czyste jeziora, wspaniałe powietrze, oraz cisza i spokój - wszystko dzięki temu, że w okolicy nie ma żadnego przemysłu, to chyba wystarczająco dużo, aby skusić się i odwiedzić ten malowniczy zakątek Polski.Tak reklamuje obiekt i okolice właściciel pensjonatu pan Leszek Olszewski.

po kliknięciu na zdjęcie otworzy się w większym rozmiarze:)Gospodarz "Domu nad Jeziorem organizuje niezwykłe widowisko
Jest to połączenie świateł, ognia, laserów i pirotechniki „artystycznej”, 
a wszystko to zsynchronizowane z piękną muzyką prezentowaną na wysokiej klasy, profesjonalnym systemie nagłośnieniowym (jedna z głównych pasji właściciela obiektu) tworzy spektakl, który na długo zostaje w pamięci.  Nagranie zostało zrobione aparatem fotograficznym, więc jakość kompletnie nie dorównuje oryginałowi.Trzeba tu po prostu przyjechać:)
część I
część II
część III
część IV
Jezioro Pile (pow. 933 ha, głęb. 54 m) jest drugim akwenem pod względem głębokości na Pojezierzu Drawskim. Należy do jezior typu oligotroficznego z reliktową fauną skorupiaków. Przepływająca przez jezioro rzeka Piława stanowi szlak kajakowy i miejsce połowów wędkarskich.

                                                          Piława
klik w napis

Obok Silnowa wieś 
 i 
św. Piotra i Pawła Apostołów 

Parafia św. Piotra i Pawła w w Piławie została utworzona 1 czerwca 1984. Należy do dekanatu Barwice diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1866 roku w stylu neogotyckim, poświęcony tuż po wojnie, bo 2 października 1945r.Mieści się pod numerem 21a.

Od XIII wieku zaczęto używać wezwania Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Od tego czasu datuje się ich wspólny kult.Pod tym podwójnym wezwaniem w Polsce jest 415 kościołów.


3 komentarze:

  1. Tam musi być sielsko bardzo. A Pojezierze Drawskie jest śliczne, Drawieński Park Krajobrazowy też - idealny do spacerów, rowerów i kajakowania:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna prezentacja, fantastyczne miejsce, tylko pozostawić miasto i ruszyć w tamtym kierunku:) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Będzie mi miło przeczytać Twoją opinię w temacie publikowanego postu.. Możesz to zrobić jako osoba zalogowana lub wybierając z rozwijanej listy opcję ANONIMOWY