filmy

O mnie

Moje zdjęcie
Orzesze, Śląsk, Poland
Życie jest cudowną drogą,której piękna nie może przysłonić nawet największa klęska.Cudowność tej drogi wynika z tego,że krzyżuje się ona z innymi. Innymi drogami innych ludzi.Dlatego najpiękniejsze są te skrzyżowania...Jestem psychologiem ,stypendystką ZUS-u , ale nadal aktywną zawodowo.Kocham podróże,podczas których najbardziej fascynują mnie inni ludzie. Moja muzyczna fascynacja od zawsze -Ewa Demarczyk, Cesaria Evora, bez nich byłabym innym człowiekiem. Fotografuję kapliczki, gdziekolwiek jestem...święci, tradycja, splatana z przyrodą , to też moje widzenie świata. Nie martwię się czasem, albowiem - jak pisała Agnieszka Osiecka - młodość może nas jeszcze dopaść, jak katar kataryniarzy a mnie dopadła w dobrym momencie, dlatego wciąż mi się wydaje ,że jeszcze wszystko przede mną...

poniedziałek, 16 lipca 2018

DÍA DE CANARIAS 2017-Teneryfa-Puerto de la Cruz

Jedną z największych sjest ,jaka odbywa się na wyspach Kanaryjskich jest Dzień Wysp Kanaryjskich przypadający rokrocznie 30 maja(Dia de Canarias).Hiszpanie są narodem, który uwielbia tłum i zabawę a ogromna ilość świąt i festiwali jest tego świetną okazją .

Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Teneryfa, El Hierro, La Palma i La Gomera

Jest to święto upamiętniające pierwszą sesję autonomicznego parlamentu kanaryjskiego, która odbyła się 30 maja 1983 r.,niespełna rok po uzyskaniu przez wyspy Kanaryjskie statusu Autonomicznej Wspólnoty Hiszpani.

Dzień ten ma również podkreślić kulturę wysp.Wybierając termin urlopu na Teneryfie ,sugerowałam się właśnie tą datą ,ponieważ chcieliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym widowisku  na ulicach Puerto de la Cruz.Oprócz tradycyjnych, bardziej lub mniej oficjalnych uroczystości, dla mieszkańców Archipelagu przygotowana jest szeroka gama wydarzeń o charakterze kulturalno-rozrywkowym.

Tak też było w Puerto de la Cruz, na północy Teneryfy.Po godzinie 13 wszystkie drogi prowadziły na miejsce zbiórki ,tuż przy placu Martianez .Z wrażenia zapomniałam aparatu, w kieszeni tylko "komórka" i to w dodatku męża .Słońce praży niemiłosiernie , pozostaje mi mieć nadzieję , ze zdjęcia jako tako wyjdą ,nawet pod słońce.Nagrania występów też udało sie zrobić , mimo, że kompletnie nie miałam pojęcia jak obsługiwać nowe pudełko B.


 


klik w trójkącik :)

                                                                      klik w trójkącik :) film
film

film
Barwny korowód podąża nabrzeżem miasta,tuż pod nasz hotel "Monopol",z tarasu którego Bernardowi udało się nagrać dalszą część imprezy.
Śpiewy i tańce trwały do późnej nocy.To był fantastyczny dzień.Szkoda, że u nas w kraju ,tak rzadko można spotkać sie z taką kulturą na masowych imprezach... 

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i serdecznie pozddrawiamy Zofio :)

   Usuń
 2. Pięknie, że udało Wam się zobaczyć barwny korowód.
  My nie mieliśmy takich atrakcji.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję 😘 Zamawiając wczasy , szukałam terminu,by zobaczyć to interesujące wydarzenie na wyspie.Warto było.

   Usuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Będzie mi miło przeczytać Twoją opinię w temacie publikowanego postu.. Możesz to zrobić jako osoba zalogowana lub wybierając z rozwijanej listy opcję ANONIMOWY