filmy

O mnie

Moje zdjęcie
Orzesze, Śląsk, Poland
Życie jest cudowną drogą,której piękna nie może przysłonić nawet największa klęska.Cudowność tej drogi wynika z tego,że krzyżuje się ona z innymi. Innymi drogami innych ludzi.Dlatego najpiękniejsze są te skrzyżowania...Jestem psychologiem ,stypendystką ZUS-u , ale nadal aktywną zawodowo.Kocham podróże,podczas których najbardziej fascynują mnie inni ludzie. Moja muzyczna fascynacja od zawsze -Ewa Demarczyk, Cesaria Evora, bez nich byłabym innym człowiekiem. Fotografuję kapliczki, gdziekolwiek jestem...święci, tradycja, splatana z przyrodą , to też moje widzenie świata. Nie martwię się czasem, albowiem - jak pisała Agnieszka Osiecka - młodość może nas jeszcze dopaść, jak katar kataryniarzy a mnie dopadła w dobrym momencie, dlatego wciąż mi się wydaje ,że jeszcze wszystko przede mną...

środa, 2 września 2015

Kreta 2013 -Matala -mekka hippisów

 Przed nami cel naszej eskapady 
Matala,będącą 
mekką hippisów z lat 60-tych
niestety, jak się później okaże całkowicie rozdeptaną przez turystów


 Tuż przy głównej ulicy , 
obok sklepu z pamiątkami  maleńki kościółek                     Upał niemiłosierny, w miejscowym sklepiku
kupuję dla koleżanek z pracy liście laurowe a dla nas, jak zwykle zioła.
Teraz już wiem, że ten najlepszy darmowy souvenir rośnie na niezbyt wysokich ale za to rozrośniętych drzewach  i jest ogólnie dostępny w gratisie.
                                             Na Korfu i Skopelos było ich mnóstwo.


                  I oto one-jaskinie wyrzeźbione tysiące lat temu w klifie.
Bilet wstępu do grot trzy a  ulgowy dwa.

Kiedy dokładnie powstały?.Cytując wikipedię ,
"Groty na obszarze klifu Matala wokół zatoki powstały w okresie neolitu tzw. młodsza epoka kamienia".Pełniły rolę grobowców a w latach sześćdziesiątych ub.wieku były ulubionym miejscem spotkań hippsiów z całego świata.
Kanadyjska piosenkarka Joni Mitchell pod wpływem przeżyć doznanych wśród hippisów uwieczniła Matalę w swoim songu  Carey z roku1971.
film na you tube autor Δημήτρης Ξε
Przybywali tu również Cat Stevens i Bob Dylan.                                          Na dowód, że dotarłam  :)

 Z Matali , zmęczeni upałem , kierujemy się 
                                  do domu , do Sfakaki koło Rethymnonu
                                przez  Faystos,na zwiedzenie którego,
                                           niestety zabrakło czasu...


Mijamy Pitsidę ,Akoumię, po prawej widok na góry Kedros.Potem Kissou,Kampos, Spili i docieramy do Rethymnonu , by oddać nasz skuter, który w czasie tych trzech dni spisał się doskonale.Szkoda, że nie działał  licznik, sądzę jednak, że przejechaliśmy kilkaset kilometrów.
Wszystkie zdjęcia z "rączki" w trakcie jazdy, przepraszam zatem za ich jakość.
W drodze powrotnej tak wiało, przemarzłam okropnie do szpiku kości.
Byłam pewna, że zapalenie płucek na bank.I co? Zdrowiusieńka .
W kraju pewnie złożyłoby mnie pokotem na dobre a tu miłość odwzajemniona do tego kawałka greckiego nieba czyni cuda i starsza pani  czuje , że żyje.
Przed nami Rethymnon, niestety koniec wycieczek na skuterze.Na nic moje prośby skierowane do męża-proszę , jeszcze jeden dzień , please !!!Wykończony przez moje dzikie pomysły na trasę nie ma już sił na kolejny dzień spędzony na siodełku

Wesołe jest życie staruszka :))))


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Będzie mi miło przeczytać Twoją opinię w temacie publikowanego postu.. Możesz to zrobić jako osoba zalogowana lub wybierając z rozwijanej listy opcję ANONIMOWY